Класи Монтессорі - гордість Білої Церкви

Як все починалось. Наша історія

/Files/images/1.jpg

Біла Церква – стародавнє місто на річці Рось, яке знаходиться поблизу Києва. Воно славиться своїми пам’ятниками архітектури, музеями, спорудами. У Білій Церкві знаходиться один з найкращих парків України – Олександрія, що є пам’ятником садово – паркового мистецтва 18 ст. Його красою свого часу захоплювались А.С.Пушкін та Т.Г.Шевченко. Тут є також пам’ятники засновнику міста – Ярославу Мудрому, Т.Г.Шевченку, Богдану Хмельницькому, Петру Запорожцю.

Крім того, Біла Церква – єдине місто в Київської області, де успішно впроваджують гуманістичну систему Марії Монтессорі – італійського педагога, лікаря, філософа, антрополога. Їй присвячені сотні статей і десятки книг, її ім’я тричі висували на здобуття Нобелевської премії і в 1949 році вона отримала цю почесну нагороду. Її приймали королі, президенти і прем’єр – міністри. В педагогічних університетах багатьох країн світу ведуться спецкурси з педагогіки, названі в її честь. До введення Євро, портрет Марії Монтессорі прикрашав, навіть, грошову купюру Італії.

/Files/images/педагоги.jpgПедагоги Монтессорі ДНЗ № 31 Педагогікою Монтессорі захоплюються і розчаровуються в ній, її використовують і відкидають, упроваджують цілісну систему або окремі елементи. Головне – вона не залишає байдужим того, хто ознайомився з її ідеями. Це стосується і колективу нашого дошкільного закладу, який захопився педагогічною системою Марії Монтессорі і пишається тим, що в дошкільному закладі працює 7 класів Монтессорі.

В 2002 році гостинно відчинив двері для дітей та їхніх батьків самий перший в дошкільному закладі клас Монтессорі. Протягом року весь колектив закладу ретельно готувався до його відкриття.
На базі дошкільного закладу був проведений семінар – практикум за участю Монтессорі – педагогів м. Києва Прибильської Н.В. та Патарикіної О.В. Ми дуже вдячні їм за те, що вони познайомили нас з основними принципами методу Монтессорі, з дидактичним матеріалом, показали як з ним працювати та надихнули нас на подальшу роботу.
/Files/images/11.jpgНауково-практичний семінар для педагогів Київської області

Кожну нову справу розпочинати важко, але як кажуть в народі – світ не без добрих людей. Завдяки підтримці управління освіти і науки Білоцерківської міської ради (начальник управління освіти і науки Олійник О.Б.) та фінансовій підтримці керівників підприємств м. Білої Церкви (Шилова І.П., Романа М.П, Якушева Е.Ф, Лінецького О.І.) в Українському освітньому Монтессорі - центрі пройшли навчання вихователь – методист дошкільного закладу Самаріна В.В. та вихователь Івко О.А., яка отримала в 2002 році Сертифікат, який надає їй право працювати з дітьми віком від 3х до 6 років за методом Монтессорі.

Для ознайомлення з досвідом роботи російських колег, педагоги дошкільного закладу відвідали Московський Монтессорі – центр та Асоціацію Монтессорі – вчителів Росії. Саме тут ми придбали методичну літературу, брошури, плакати, які допомогли нам в практичній діяльності. А головне – дидактичний Монтессорі – матеріал, який спеціально для нас надіслали в Москву з Омська представники науково – виробничого підприємства «Монтессорі».
Крім фабричного матеріалу для кожної зони класу ми виготовили багато Монтессорі – матеріалу власноруч. Необхідно підкреслити, що нікому ще не вдалося створити кращого дидактичного матеріалу, ніж його створила Марія Монтессорі. 50 років вона спостерігала за дітьми і відбирала той матеріал, який стимулював їх фізичний та інтелектуальний розвиток, який повністю відповідав потребам дитини на шляху її саморозвитку

Велику увагу вчителі дошкільного закладу приділяли створенню навколишнього середовища класу, де все зробили саме так, як потрібно дитині. Саме учитель готує для дитини середовище, в якому є свобода, структура і порядок, реальність і природність, краса і естетичність.
Наступне важливе питання – робота з батьками. Батьки – невід’ємна частина колективу дошкільного закладу і для того, щоб створити єдину атмосферу виховання в сім’ї та дошкільному закладі, щоб ознайомити батьків з системою Марії Монтессорі, педагоги провели семінар – практикум для батьків «Монтессорі і ваша дитина».

Все це, а саме: професійно підготовлений педагог, комфортне підготовлене навколишнє середовище, наявність спеціального Монтессорі – матеріалу і головне – бажання батьків, дозволило нам 1 вересня 2002 року відкрити клас Монтессорі.

З того часу кількість класів Монтессорі в дошкільному закладі постійно зростає. Кожного року ми відкривали один новий клас, а в 2004 році – 2 класи.

Сьогодні за бажанням батьків та завдяки їх фінансовій підтримці таких класів в дошкільному закладі – 10. Всі вони мають необхідне обладнання, сучасні меблі та матеріали.

Вчителі дошкільного закладу – висококваліфіковані, творчі педагоги, які добре знають метод Монтессорі та створюють в класах таку атмосферу, в якій кожна дитина почувається спокійною, вільною, впевненою.

Досвід роботи дошкільного закладу неодноразово презентувався на обласних виставках: «Освіта Київщини» та на методичних об’єднаннях для педагогів міста, а в 2006 році – на обласному науково – практичному семінарі для методистів районних (міських) кабінетів з питань дошкільної освіти./Files/images/33.jpgПедагоги дошкільного закладу з Єнрікою Бальді (членом Італійського Товариства Монтессорі)

Крім цього, колектив дошкільного закладу тісно співпрацює з Київським обласним Інститутом післядипломної освіти педагогічних кадрів, на базі якого проходять курси підвищення кваліфікації педагоги Київської області (ректор КОІПОПК – Клокар Н.І.) Для слухачів курсів підвищення кваліфікації Монтессорі – вчителі дошкільного закладу проводять семінари – практикуми, на яких знайомлять їх з основними аспектами педагогіки Монтессорі та проводять оглядові екскурсії по класах.

Завдяки творчій і наполегливій праці всього колективу, наш дошкільний заклад отримав статус: «Обласний опорний заклад освіти».

/Files/images/12.jpgСамаріна В.В. та Прибильська Н.В. на міжнародному конгресі в м. Бєлгороді У травні 2006 року у складі делегації від України Самаріна В.В. разом з Прибильською Н.В. брали участь у Міжнародному конгресі Монтессорі – педагогів в м. Бєлгороді в Росії.

Співпраця з педагогами Росії, Польщі, Голландії, Німеччини, Південної Кореї, Канади відкрила нові аспекти педагогіки Монтессорі, принесла задоволення та додала впевненості в роботі.

За рекомендаціями зарубіжних колег педагоги дошкільного закладу виготовили дидактичний матеріал – Монтессорі з космічного виховання, який представили на виставку.

Восени 2006 року наші вчителі брали участь в семінарі – практикумі, який проводили педагоги італійського Монтессорі – товариства на базі Школи Монтессорі та відкрили для себе багато нового.15-16 листопада цього року педагогічний колектив закладу брав участь в І Всеукраїнській конференції педагогів Монтессорі України, яка була присвячена 100-річчю методу Монтессорі. На ній були присутні педагоги Америки, Італії, Нідерландів, Росії, Білорусії, 20 областей України./Files/images/123.jpgСамаріна В.В. та Смирнова Н.М. (голова Міжрегіональної Асоціації вчителів Монтессорі, Росія)

Підводячи підсумки, ми можемо сказати, що в Білій Церкві інтерес до системи Марії Монтессорі постійно зростає як серед педагогів, так і серед батьків. Це свідчить про те, що гуманістична система Марії Монтессорі пустила своє коріння і в Білій Церкві.

Кiлькiсть переглядiв: 696

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.