Увага! Коронавірус!

/Files/images/novini/1333_5e5515481da49.png

Інформаційна довідка щодо запобіганню поширенню коронавірусу
· Відповідальне ставлення працівників та роботодавців до власного здоров'я та здоров'я оточуючих!
· Основна теза: Захворів – сиди вдома.
Не варто ризикувати власним здоров’ям та здоров’ям інших.
· У разі погіршення стану – потрібно звернутись до свого сімейного лікаря
· Керівнику потрібно забезпечити недопущення перебування на робочому місці працівників з симптомами гострого респіраторного захворювання, підвищеної температури тіла та особливо осіб, що повернулись з відпустки або з відрядження з країн, в яких були зареєстровані випадки COVID-19.
Діагностика. Як визначити на початкових стадіях коронавірус?
· На початковій стадії коронавірус має такі ж симптоми, що і інші гострі вірусні захворювання. Визначити можуть тільки спеціальні тести.
· Найпоширенішими симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт.
· Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. В цьому його небезпека.
· Важливо! Вчасне діагностування. Так як за симптоматикою коронавірус нічим не відрізняється від інших вірусних хвороб, то важливо відразу звернутись до лікаря. Якщо ви протягом останні 14 днів повернулись із країни, в якій зафіксовані випадки коронавірусу або ж спілкувались із людиною, яка контактувала із тим, хто прибув до України з країн де зафіксовані випадки коронавірусу – відразу попередьте про це свого сімейного лікаря. Надалі - лікар має алгоритм дій, що робити.
Хто є групою ризику?
· Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Вразливою групою є люди похилого віку та люди із хронічними хворобами і слабким імунітетом, вони більш схильні до розвитку важких захворювань. Також після фіксації випадків коронавірусу вразливою групою є медичні працівники.
· Контактна особа при випадку COVID-19 – особа, яка наразі не має симптомів, але яка
контактувала, або ймовірно контактувала із особою, хворою на COVID-19. Особи, які мали прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання)
· Особи, що мали незахищений прямий контакт із інфекційними
виділеннями (наприклад через кашель, торкання використаних паперових хустинок голими руками тощо)
· Особи, які контактували особисто з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин
· Особи, які перебували у закритому середовищі (наприклад, аудиторія,
кімната для переговорів, зал очікування лікарні тощо) з хворими на COVID-19 на відстані до 2 метрів та більше 15 хвилин
· Пасажири літака, які сиділи на відстані двох місць (у будь-якому
напрямку) від хворого на COVID-19, супутники або особи, які надають догляд та члени екіпажу, що обслуговують в тій частині літака, де розміщений індексний випадок[4]
(якщо тяжкість симптомів або пересування хворого вказують на більш велику експозицію, контактними можуть вважатися всі пасажири секції або всі пасажири
Як можна заразитися, Як передається вірус?
· Наразі відомо, що новий коронавірус передається краплинним та контактним шляхами.
· Вірус не циркулює у повітрі. Він не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чханню. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому, заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви не знаходитесь безпосередньо поруч із інфікованим (нагадуємо, це максимум – 1,5-2 м).
· На поверхнях вірус може жити близько 3 годин. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей і т.д.
· Переважає контактний шлях, коли вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об’єктів (тварин, м’яса, риби, дверних ручок, поручнів), що забруднені виділеннями із дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
· Краплинним шляхом вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання у тісному контакті, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Коронавіруси не здатні зберігати інфектогенність (заразність) під час передавання на далекі відстані. Тому тісним контактом вважають відстань менше 1 м.
Як довго вірус живе на поверхнях?
· За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом 3 годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.
Рекомендації як убезпечити себе від зараження:
1. Ретельно і часто мийте руки з милом чи обробляйте їх антисептиком. Миття рук з милом:
· тривалість процедури — 20–40 с;
· вода має бути теплою (комфортної температури), а не холодною чи гарячою;
· обов’язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету, якщо відсутній антисептик для рук;
Обробка рук спиртовмісним антисептиком:
· спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% або із 2% хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40% вмістом спирту, не є такими);
· антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук (в середньому на одну обробку слід використовувати 3 мл розчину, а це 24–27 «пшиків» кишеньковим
диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню);
· тривалість обробки — близько 30 с;
· особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду);
· обов’язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об’єктами;
· у разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
· контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
2. Уникайте скупчення людей.
3. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.
4. Використовуйте захисну маску:

· обов’язково — якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);

· якщо перебуваєте у місцях великого скупчення людей — з метою додаткового захисту.
Використовуйте маску правильно:
· вона має покривати ніс і рот;
· вона має щільно прилягати, без відступів по краях;
· заміняйте маску, щойно вона стала вологою;
· не чіпайте зовнішню частину маски руками, а якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком;
· заміняйте маску щочотири години;

· не використовуйте маску повторно.

Додаткові рекомендації працівникам на об’єктах харчування
· По термообробці необхідно суворо дотримуватись існуючих вимог до приготування страв.
· Миття посуду повинно проводитись строго по інструкції:
o видалення залишків їжі.
o миття щіткою за температури води 50 градусів з миючими засобами.
o миття з додаванням дез. розчину у іншій ємності (ванні).
o ополіскування під проточною водою температурою не менше 65 градусів - це також в окремій ємності.
o просушування на спеціальних полицях.

Профілактика ГРИПУ

Методичні рекомендації

Грип — це інфекційне захворювання дихальних шляхів, яке відноситься до групи гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ). Вірусів грипу існує дуже багато (наданий момент виявлено близько 2 тис.), всі вони мають свою природу і відрізняються характером перебігу хвороби.

Вірус грипу в першу чергу передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, контактно-побутовим, повітряно-пиловим і навіть через їжу. Саме тому віруси грипу дуже швидко поширюються у вигляді епідемій і пандемій.

Загальні симптоми і перебіг грипу З моменту потрапляння вірусу в організм до появи перших симптомів може пройти від одного до трьох днів. Хворий заразний ще за 24 години до появи перших симптомів грипу. Зазвичай грип починається з різкого стрибка температури тіла до 38-40°С, стан супроводжується лихоманкою, ознобом, слабкістю і болем в м'язах. Як правило, при грипі не буває нежиті, з'являється відчуття сухості в носі та глотці, сухий кашель.

Симптоми зберігаються 3-5 днів, але у разі тяжкого перебігу захворювання пацієнт може почувати себе погано до 2-х тижнів. Крім того, тривалий грип зазвичай тягне за собою ряд ускладнень: бактеріальна пневмонія, геморагічна пневмонія, формування емпієми та абсцесу легені, бактеріальні синусити, риніти, отити, трахеїти, вірусний енцефаліт, неврит, міокардит, менінгіт, радикулоневрит, токсико-алергічний шок, ураження печінки, синдром Рея.

Хто може захворіти на грип? Виходячи зі способу розповсюдження захворювання, переконуємось, що потенційно небезпечними є місця скупчення великої кількості людей. Тому при епідеміях в обов'язковому порядку закривають школи та дитячі садки. Дорослі, що продовжують при цьому ходити на роботу і їздити в транспорті, істотно ризикують інфікуватися вірусом грипу. Але заражаються далеко не всі — справа в тому, що це залежить від імунітету людини. Тому лікарі рекомендують готуватися до «сезону грипу» заздалегідь: підтримувати свій імунітет за допомогою правильного харчування і спеціальних фітопрепаратів.

Щоб уберегтися від грипу, необхідно

Перед виходом з дому змастити носові ходи оксоліновою маззю, вазеліном або соняшниковою олією, а при поверненні додому ретельно прочистити ніс та прополоскати рота кип'яченою водою. Обмежити відвідування місць великого скупчення людей (концерти, кіно, дискотеки тощо). При відвідуванні ринків, магазинів та користуванні громадським транспортом вдягати маску (респіратор), яку слід міняти кожні 4 години. Мити руки з милом якомога частіше та ретельніше.

Якомога частіше провітрювати та здійснювати вологе прибирання приміщення, в якому знаходитеся.

Підготування дитини до дитячого садочку

/Files/images/97.jpegРано чи пізно, перед нами постає необхідність віддати дитину до дитячого садочка. І справа не тільки у тому, що мамі хочеться чи необхідно працювати, але у тому, що дитині час починати спілкуватися з іншими дітлахами, щоб оволодіти навиками взаємодії з ними.

Перш ніж віддати малюка до дитячого садочка, батькам варто дізнатися вимоги до дитини, познайомитися з денним режимом. Малюка необхідно завчасно підготувати до дитячого садочка, варто розказати про сам заклад, його розпорядок, інших дітей. Влаштовуйте прогулянки на території дитячого садочка, нехай дитинка звикне до оточення. Усе має відбуватися поступово. Ваші хвилювання не повинні передаватися сину або доньці - для вас прогулянка у садочку має бути завжди приємною і радісною (принаймні так має думати ваша дитина). Усі негативні думки щодо обраного закладу мають обговорюватися без участі дитини. Іншими словами — поменше негативних емоцій!

Перед вступом до дитячого садочка треба виконати усі необхідні профілактичні щеплення, пройти огляд у педіатра. Не буде зайвим провести загартувальні процедури, оскільки вступ до садочка це не тільки перший вихід дитини у суспільство, а ще й зіткнення з усім різноманіттям мікробів і вірусів, які оточують людину. У такому розумінні, вступ до садочка, по суті, є боцманським способом навчання плаванню. Оскільки «плавати» імунна система вчиться не одразу, то процес навчання дає слабинку, і дитина починає часто хворіти.

Чому діти при вступі до дитячого садочка часто хворіють?

Малюки починають контактувати з іншими дітками, рухова активність і розумова робота ставлять підвищенні вимоги до організму дитини, і якщо вона до таких значних змін у своєму житті не підготовлена, то погано адаптується у новому середовищі, часто хворіє, пропускає заняття.

Як захистити організм дитини у таких випадках?

/Files/images/e367d6fec31a32a299ca9ce118cef9e2.jpgЗ метою профілактики захворюваності грипом можна призначати дітям крем або мазь «Піносол». Це абсолютно натуральний препарат. «Піносол» не містить адреноміметиків, не сушить слизові оболонки, не викликає звикання.

Призначати препарати може лише висококваліфікований спеціаліст. Чітко виконуйте усі призначення педіатра, і пам'ятайте, що самолікування може нашкодити дитині.
Значення профілактичних щеплень у дітей

/Files/images/346.jpegМетою імунізації є захист дитини від різних інфекційних захворювань, які для дитини є небезпечними, бо часто мають тяжкий перебіг хвороби. У разі імунізації дитині вводять вакцину, яка містить дуже ослаблені і нешкідливі різновиди тих мікроорганізмів, які провокують виникнення небезпечних хвороб. Вакцина надто слабка, щоб викликати інфекційне захворювання, але у відповідь на її введення організм виробляє антитіла, які в майбутньому забезпечать захист від конкретної хвороби, тобто імунітет. Імунізацію проводять у визначені вікові періоди життя дитини.

Згідно Наказу N248 МОЗ України від 03.02.2006 р. «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» затверджено календар профілактичних щеплень в Україні, який передбачає обов'язкову імунізацію з метою попередження таких інфекцій: туберкульоз, кір, краснуха, паротит, гемофільна інфекція, поліомієліт, дифтерія, правець, гепатит. Рекомендовані та дозволені до застосування в Україні також вакцини проти деяких інших інфекційних хвороб, які легко поширюються, вважаються епідеміологічно небезпечними і можуть привести до тяжких наслідків: грип, гепатит А, вітряна віспа.

Про календар щеплень ви можете дізнатися у лікаря.

Профілактичні щеплення є безпечними й абсолютна більшість дітей їх легко переносить. У рідких випадках діти після імунізації можуть легко слабувати: вередувати, дещо гірше їсти, у них на короткий час може бути незначне підвищення температури тіла.

На місці ін'єкції може утворитися невелика припухлість, яка зникне за кілька тижнів і не потребує якогось втручання. Вакцина кору може зумовити через 7-10 днів легку висипку, підвищення температури. Можна дати вікову дозу жарознижувального препарату. Переконайтеся, що дитина п'є достатньо рідини. Після імунізації паротиту (свинки) через 3 тижні може з'явитися припухлість унизу обличчя, яка через кілька днів зникне. Якщо ж будуть інші симптоми чи температура тіла дитини буде понад 38° — викликайте лікаря.

Проконсультуйте дитину у лікаря перед щепленням, щоб уникнути можливих ризиків від імунізації. Дитина має пройти медичний огляд перед щепленням, на якому лікар обов'язково виміряє температуру, а також поінформує батьків щодо можливих проявів побічної дії препаратів у післявакцинальному періоді.

Батьки підписують медичну документацію, в якій лікар здійснює відповідний запис про інформування щодо можливих проявів побічної дії та про дозвіл на проведення щеплення.

Медичні протипоказання до щеплень кожній конкретній дитині встановлюються комісією з питань щеплень у дитячій поліклініці.

Не імунізуйте дитину, якщо в неї застуда або з інших причин вона почувається нездоровою.

Що варто знати батькам про порушення
постави і сколіоз у дітей

/Files/images/i22.jpegДіагностикою і лікуванням вад постави і сколіозу займається дитячий ортопед.

Постава - звичне положення тіла людини, яка вільно стоїть.

Умови навколишнього середовища (тривалість і величина навантаження, положення корпусу на навчальних заняттях і роботі) і функціональний стан мускулатури мають певний вплив на форму хребта: природні вигини можуть збільшуватися або зменшуватися, змінюється положення плечового і тазового поясів, може виникнути схильність до асиметричного положення тіла.

Хибне положення тіла при стоянні чи сидінні поступово набуває характеру стереотипу і ця неправильна установка може закріплюватися.

При наявності вади постави необхідно звернути увагу на наявність відповідної патології: погіршення зору, слуху, які можуть мати несиметричний характер і впливати на статику.

Попередити дефекти постави можна, якщо провести дві групи заходів:

- Організація сприятливих умов навколишнього середовища для дитини:

-вірне поєднання навчання і відпочинку;

-гігієна сну: напівжорстка постіль з невеликою подушкою під головою;

-раціональний підбір меблів, зручний вільний одяг;

- з раннього віку необхідно слідкувати за формуванням правильних статокінетичних функцій: викладання дитини на живіт, формування навиків повзання, стояння і ходіння.

Покращення фізичного розвитку шляхом широкого використання різних видів фізичних вправ. Для цього використовуються:

диференційно підібрані вправи вранішньої гігієнічної гімнастики;

проведення під час занять у школі фізкультхвилинки з метою відновлення працездатності м'язів спини;

вірно організувати урок фізкультури, мета якого - зміцнювальний вплив на організм дитини.

Усі ці заходи мають бути спрямовані на вироблення «відчуття доброї постави». Сколіоз (або сколіотична деформація хребта) - бокове викривлення хребта у фронтальній площині з ротацією тіл хребців. Наявність ротації тіл хребців відрізняє сколіоз від сколіотичної постави. На відміну від вад постави сколіоз є серйозним захворюванням усього організму і має тенденцію до прогресування при відмові від лікування або неправильному лікуванні.

Частота захворювань серед дітей складає від 1,3% до 15%.

Про суто бокове викривлення хребта можна говорити тільки у початковій стадії захворювання. З прогресуванням хвороби ступінь деформації прогресує, відбувається скручування хребта навколо вертикальної осі (у горизонтальній площині). Така складна багатоосьова деформація хребта приводить до деформації ребер і грудної клітини, зміни її форми і порушення нормального розташування органів грудної клітини і черевної порожнини. У хворих сколіозом розвивається дихальна недостатність, порушується діяльність серцево-судинної системи, страждає психіка внаслідок грубих косметичних вад.

З метою своєчасного виявлення сколіозу треба проходити обов'язковий щорічний медичний огляд у лікаря - педіатра.

Кiлькiсть переглядiв: 596

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.