Монтессорі - матеріал

/Files/images/3.jpg

Марія Монтессорі як лікар розуміла, що для духовного розвитку дитини важливо навчити його відчувати. Вона розкрила свій талант педагога насамперед у навчанні дітей моториці та сенсорики, а також у розвитку у них навичок письма, читання і рахунку. У довгих систематичних дослідженнях був накопичений багатий матеріал, який піддався ретельному аналізу.
Результатом психолого-педагогічної роботи, що ведеться з початку ХХ століття, стали унікальні матеріали для розвитку дитини. Монтессорі-матеріали є складовою частиною так званого педагогічного "підготовленого середовища", яке спонукає дитину виявити можливості його власного розвитку через самостійну діяльність, відповідну його індивідуальності.
Монтессорі-матеріал за рівнем ясності, структури і логічній послідовності відповідає періодам найбільшого сприяння і розвитку дитини. Ці періоди, сприятливі для навчання певним видам діяльності, виявлення обдарувань, виховання вміння володіти собою і формування ставлення до світу, можуть бути оптимально використані за допомогою розвиваючих матеріалів.
Матеріали та їх функції повинні розглядатися у взаємозв'язку з прийнятим Марією Монтессорі баченням дитини, а саме з його антропологією. Вона бачила в формуванні дитині потужні внутрішні творчі сили, які виконують роботу по розвитку та побудові його власної особистості. При цьому матеріали істотно допомагають упорядкувати бачення дитиною навколишнього світу. У центрі уваги педагога знаходиться дитина з її індивідуальними і соціально - емоційними потребами, при цьому матеріали відіграють допоміжну дидактичну роль.
Для дитини Монтессорі-матеріал це ключ до навколишнього світу, завдяки якому вона впорядковує і навчається усвідомлювати свої хаотичні і необроблені враження про світ. При їх допомозі дитина вростає в культуру і сучасну цивілізацію. На власному досвіді вчиться розуміти природу і орієнтуватися в ній. Матеріали відповідають прагненню до руху у дітей. Маленька дитина пізнає своє тіло, будує схему свого тіла, удосконалює координацію очей, рук і ніг, це сприяє появі все більш точних і гармонійних рухів. Через самостійну роботу з матеріалом дитина набуває різні навички. Вона вчиться ставити мету і знаходити відповідні шляхи її досягнення.
Монтессорі-матеріали відповідають спонтанному та ненаситному прагненню дитини до руху. Спрямована на дидактичні цілі моторика впливає на загальний, емоційний, мовленнєвий і соціальний розвиток. Через сильну привабливість матеріалів дитина набуває інтерес до речі. З цікавістю і радістю малюк спілкується з матеріалом і у нього виникає внутрішня мотивація, яка допомагає йому осягти світ. Він прагне сам у всьому розібратися і потребує лише невеликий допомоги педагога, який спостерігає за його розвитком і керує їм, наскільки це необхідно. Монтессорі-матеріали - це щось середнє між навчальними посібниками та розвиваючими іграми, виготовленими неодмінно з натуральних матеріалів. Дизайн Монтессорі-матеріалу не змінювався з дня створення, тобто майже 100 років. Для виготовлення дерев'яних матеріалів застосовуються цінні сорти дерева, всі матеріали виготовляються дуже якісно, ​​деякі з них досить складні у виготовленні.

Листопад 2021. Робота з Монтессорі-матеріалом. Клас Монтессорі логопедичний (6-й р.ж.)
Жовтень 2021. Робота з Монтессорі-матеріалом. Клас Монтессорі Г
Подивитися, як наші діти працюють з Монтессорі-матеріалом Ви можете тут

/Files/images/montessor-materal/13.jpg/Files/images/montessor-materal/16.jpeg/Files/images/montessor-materal/17.jpg/Files/images/montessor-materal/18.jpg/Files/images/montessor-materal/19.jpg/Files/images/montessor-materal/20.jpg/Files/images/montessor-materal/21.jpg/Files/images/montessor-materal/24.jpg/Files/images/montessor-materal/27.jpg/Files/images/montessor-materal/30.jpg/Files/images/montessor-materal/28.jpg/Files/images/montessor-materal/31.jpg/Files/images/montessor-materal/32.jpg/Files/images/montessor-materal/33.jpg/Files/images/montessor-materal/7_00_09_jpg.jpg/Files/images/montessor-materal/40.jpg/Files/images/montessor-materal/5.jpg/Files/images/montessor-materal/7.jpg/Files/images/montessor-materal/8.jpg/Files/images/montessor-materal/9.jpg/Files/images/montessor-materal/10.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1113

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.